דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור ד)
אשנב   אביליקו

כתיבת קורות חיים

קורות החיים הם שער הכניסה שלך לעבודה. לכן, יש לבנות אותם כמסמך שיווקי לכל דבר. כך למשל, רצוי שקורות החיים לא יעלו על עמוד אחד. חשוב מאוד שמסמך קורות החיים יהיה:

  

1. אחיד בעיצובו ונעים לעין

 

2. נגיש וידידותי לקורא

 

3. כתוב בשפה נכונה

 

4. כתוב מההווה לעבר

 

5. מכיוון ש"חורים" גדולים בין מקומות העבודה (חודשים או שנים ללא עבודה) עשויים לעורר שאלות, יש למלא את קורות החיים ככל שניתן ולהכין תשובות מראש לשאלות שעשויות להתעורר.

 

6. מסמך קורות החיים צריך להתאים לדרישות המשרה הספציפית אליה אתה מבקש להתקבל.

 

7. באופן כללי, המסמך צריך להדגיש את המעלות שלך ולהצניע דברים שעלולים להתפרש על ידי המעסיק באופן שלילי. אך עם זאת, יש לשמור על אמינות מוחלטת - כל מה שמופיע בקורות החיים צריך להיות אמת לאמיתה.

 

קורות החיים כוללים, באופן טיפוסי, את המרכיבים הבאים:

 

כותרת ותאריך עדכני. יש לכלול בראש הדף את הכותרת "קורות חיים" בכתב גדול ולציין את התאריך שבו כתבת את המסמך. חשוב לעדכן את התאריך מדי פעם, כך שהמעסיק יראה כי קורות החיים רלוונטיים לתאריך הגשת המועמדות למשרה. 

 

פרטים אישיים הכוללים את שמך המלא, תאריך הלידה, כתובת, מספר הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני.

 

רמת השכלה מהתיכון ואילך. בנוסף לתעודת הבגרות או מספר שנות הלימוד, יש להוסיף פרטים על לימודים במוסדות לימוד על תיכוניים, תעודות השתתפות בקורסים ובסדנאות. במידה והנך בעל תואר ראשון ומעלה, אין צורך לרשום את תקופת הלימודים מהתיכון.

 

שירות צבאי או שירות לאומי אשר כולל את התפקיד אותו ביצעת, תקופת השירות, דרגה וכל פעילות מיוחדת שחשוב לציין. במידה ולא עשית שירות צבאי אין להוסיף סעיף זה כלל, אלא אם קיבלת פטור מסיבות בריאותיות.

 

ניסיון תעסוקתי. חלק זה צריך להיות המפורט והמובלט ביותר בקורות החיים. בניסיון התעסוקתי יש לתאר את הניסיון שלך בעבודה תוך ציון מקומות העבודה הקודמים, תאריכי התחלה וסיום של העבודה, תפקידים, דרגה, אחריות וכן סמכות בכל מקום עבודה. כאמור, יש להתחיל ממקום העבודה האחרון. במידה ואין לך ניסיון תעסוקתי רב, יש להתייחס גם לעבודות זמניות וכן להתנדבות אשר רלוונטית למשרה בה מדובר.

 

שפות. יש לציין שפות זרות ואת מידת השליטה בהן, בעיקר אם ידיעת השפות חשובה לתפקיד.

 

שליטה במחשבים. יש לציין בקורות החיים שליטה בתוכנות כגון word, power point, excel, תוכנות של גרפיקה ממוחשבת, תוכנות לבניית אתרים וכדומה.

 

התנדבות ותחביבים. אם בחרת לציין תחביבים או התנדבות, התרכז רק בציון דברים שעשית לאורך זמן. נושאים אלה עשויים לעורר עניין אצל המראיין ולאפשר היכרות אישית מעמיקה יותר.

 

בסוף קורות החיים יש לציין כי המלצות ישלחו במידת הצורך.

 

להתרשמות מקורות חיים לדוגמא לחץ כאן

 

לבדיקת קורות החיים שלך לחץ כאן

תגובות

חיפוש משרה

לעזרה 03-6013222 

הזדמנות חדשה