דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור ד)
אשנב   אביליקו

אודותינו

"עבודה נגישה" הינו פורטל חדשני, ייחודי ומונגש על פי כללי תקן מחייבים ונועד לשרת בראש ובראשונה אנשים עם מוגבלות המבקשים להשתלב בשוק העבודה, את המעסיקים המעוניינים לקלוט אנשים עם מוגבלות לעבודה ואת גופי הליווי וההשמה המתמחים בצרכי אוכלוסייה חשובה זו.

 

הפורטל מרכז עבור המשתמשים את המידע העדכני בנוגע להשתלבות אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה הכללי ומאפשר למשתמש ליצור את החיבור הנכון והמתאים בין נתונים, יכולות וכישורים של מחפש עבודה לבין דרישות המשרה המתאימה. חיבור זה יכול להתבצע בפורטל על ידי "סוכן חכם" טכנולוגי שיודע לחבר בין הביקוש להיצע ועל פי צורך על ידי סיוע אנושי באמצעות המוקד הטלפוני שמספרו מופיע על כל דף בפורטל.

 

עבודה נגישה הוקם על ידי "השותפות הבין מגזרית לקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלות" אשר הוקמה ביוזמתו של רענן דינור מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, מתוך חזון הרואה בשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה נורמה חברתית בסיסית, ומיצויי ראוי של משאב האנוש בחברה הישראלית.  השותפות פועלת במסגרת ג'וינט ישראל וחברים בה נציגים בכירים  ממשרדי הממשלה העוסקים בנושא (ראש הממשלה, אוצר, נציבות שוויון זכויות במשרד המשפטים, כלכלה, בריאות, רווחה, חינוך, המוסד לבטוח לאומי, שירות התעסוקה) מרכז השלטון המקומי, ארגוני המגזר העסקי, הסתדרות העובדים החדשה, ארגוני המגזר השלישי, ארגוני אנשים עם מוגבלות, אקדמיה ופילנתרופיה. הפורטל מופעל על ידי חברת "א.ח. אשנב" ואביליקו, אתר הקהילות והמומחים
המקיף בישראל בתחום המוגבלויות. 

 

חזון השותפות קובע כי "החברה הישראלית על אזרחיה,ארגוניה ומוסדות השלטון שלה, מחויבת לשוויון בתעסוקת האדם עם מוגבלות באשר הוא, על פי רצונותיו,יכולותיו וצרכיו ולקדם בכך את שילובו המלא בחיי החברה והכלכלה בישראל".

 

מטרת העל של השותפות הבין מגזרית הינה הובלת שינוי לגידול משמעותי בשיעור המועסקים, באיכות ובמגוון התעסוקה, לאנשים עם מוגבלות.

מעסיקים רבים מעוניינים להעסיק אנשים עם מוגבלות בתפקידים שונים אך הקושי באיתור האנשים המתאימים מהווה חסם מרכזי לקידום הנושא. גם לאנשים עם מוגבלות לא הייתה כתובת אחת  בנושא תעסוקה.

 

יש לזכור כי בישראל חיים כ-750,000 אנשים עם מוגבלות (פיסית, חושית, נפשית, שכלית  וקוגניטיבית) בגילאי העבודה (20 עד 64) מתוכם כ-400,000 אנשים עם מוגבלות אינם משולבים בשוק העבודה. התמודדותם היומיומית בחברה הישראלית אינה רק עם נכותם ומגבלותיהם, אלא גם עם הקשיים שהחברה הישראלית מערימה עליהם: דעות קדומות, סטריאוטיפים ואפליה. 

 

אנו מזמינים אתכם – אנשים עם מוגבלות, מעסיקים וגופים מלווים – להיכנס לפורטל הדרושים ולהשתמש במגוון האפשרויות שהוא מזמן, לקידום ההשתלבות בשוק העבודה.

 

הפורטל הינו חינמי נועד לשרת אתכם ואנו נשמח לקבל באמצעות הפורטל, בצ'אט או באימייל הערות, הארות והמלצות לשיפור.

הצהרת נגישות

 

בברכת הצלחה לכולנו,

 

יעל נחמיאס

מנהלת השותפות הבין מגזרית

 

חיפוש משרה

לעזרה 03-6013222 

הזדמנות חדשה