דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור ד)
אשנב   אביליקו

שאלות ותשובות

בחלק זה תוכל לקרוא תשובות לשאלות נפוצות בכל הנוגע לחיפוש והשתלבות בעבודה של אנשים עם מוגבלות. במידה ויש לך שאלה שלא מופיעה במאגר אתה מוזמן לשלוח אותה אלינו והמומחים שלנו יענו עליה תוך 24 שעות.

 

 

 
הוסף שאלה חדשה
האם מותר למי שמקבל קצבת שירותים מיוחדים לעבוד
יש לי 53 אחוז נכות ודרגת אי כושר עבודה 65 אחוז, ראיתי בטבלת חוק לרון כי מסכום 2157-7185 לא תיפגע לי הקצבה, האם זה נכון?
קיבלתי נכות 46% לצמיתות ו 65% דרגת אי כושר עבודה. אם אני יורשת 100% מניות של חברה פעילה בע"מ, האם רווחי החברה משפיעים על קבלת הקצבה? האם סך הקצבה תלוייה רק בתלוש משכורת?
אני נכה 80% רפואי ו 75% אי כושר ויש לי קצבת שירותים מיוחדים אם אני פותחת תיק עוסק פטור האם אמשיך לקבל קצבת שירותים מיוחדים? ואך זה ישפיע על גובה הקצבה שלי?
פתחתי עוסק פטור, ונאמר לי בביטוח לאומי שכל עוד הכנסותיי יהיו פחות מ15% מהשכר הממוצע, ואעבוד פחות מ12 שעות בשבוע, הסכוום שארויח ירד לי מקצבת הנכות. האם זה נכון? אם כן, ממש לא כדאי לי לעבוד!!!
אני מקבלת קצבת נכות זמנית 100%אי כושר ו50 נכות רפואית על סעיף נפשי האם אני יצא לעבוד עצם זה שעבדתי והשתכרתי טוב יכול לפגוע בוועדה הקרובה מכיוון שזה קצבה זמנית ואני רוצה שתהפך ליציבה האם אני יעבוד זה ישפיע על החלטת הוועדה לגבי האי כושר. תודה זה דחוף
האם מותר למעסיק לתת לי שעות נוספות מעבר למה שנקבע . ואני מקבל קצבת נכות 100 אחוז צמיתה . שזה עובר את רף השעות שעל פי חוק לרון ..
לא ממש מצליחה להבין לפי חוק לרון עד כמה יכולה להרוויח /איזה סכום בעבודה מבלי ש יפגעו לי בקצבה .כרגע מקבלךלת 3200 על 40 אחוז נכות רפואית ו 75 אחוז נכות אי כושר לצמיתות
אני נכה 82% רפואי ו-75% אי-כושר, מותר לי לעבוד 8 שעות ביום?
אני נכה 100% לצמיתות, מגיל 30 קבעו לי אי-כושר יציבה 50% ? האם אני פסולה כזכאית לשיקום תעסוקתית בביטוח לאומי? כבר שנים אני מובטלת ומנסה לבקש מהשיקום השתלבות תעסוקתי ודוחים אותי שנים רבות בטענה שאנני "מתאימה" לשוק העבודה הפרטי בלווי ההשמה בתעסוקה כפי שאני זכאית לכך, עפ"י דוח לרון ? אז מהו החוק שבתלונתי נגד הביטוח הלאומי שמפלה אותי ללא הכשרה אינדבואלית בתעסוקה כזאת...למי לפנות בסיוע משפטי שעקרונית לבקשתי ? ? !!
מהי קצבת עידוד?
אני מקבל קצבת נכות כללית ותוספת עבור תלויים (בני משפחה), כיצד חוק לרון ישפיע על הקצבה שלי אם אתחיל לעבוד?
אם אתחיל לעבוד האם אפסיד את הקצבה שלי?

הוסף שאלה חדשה!

חיפוש משרה

לעזרה 03-6013222 

הזדמנות חדשה