דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור ד)
אשנב   אביליקו

מלון "המלך דוד" בירושלים

ביקשנו לשמוע על התהליך ממנהל משאבי האנוש של המלון, איתי גרגורד ורכזת הגיוס ליטל לוי-שינדלר שהובילו את מהלך השילוב של העובדים:

 

 

מה הוביל את המלון להחלטה להעסיק אנשים עם מוגבלות?

 

מלון המלך דוד, מרשת מלונות דן, הוא בעל משמעות היסטורית רחבה וידוע כמלון יוקרתי, שאל שעריו מגיעים נשיאים ושועי עולם. חשוב היה לנו להראות כי לצד המקצוענות, אנחנו לא שוכחים את הפן האנושי. אחת מאבני הדרך החשובות שמציבה רשת דן והמלון שלנו בפרט, היא לנסות וליצור ככל הניתן לכל עובד סביבה שוויונית בעבודה. זהו יעד חברתי מובהק למען עתיד טוב יותר לכולנו.

 

מהם האתגרים המרכזיים בהם נתקלתם?

 

צרכים של אנשים עם מוגבלות שונים, לעיתים, מעובדים אחרים. לימוד התפקיד וההשתלבות אורכים זמן ממושך יותר ולאורך כל תקופת העבודה צריך תמיכה וליווי. בנקודות שבהן אנחנו צריכים סיוע ועזרה לגבי איך להתנהל בדילמות ספציפיות, אנחנו פונים למנהלת התיק ממרכז התמיכה למעסיקים אשר מסייעת לנו רבות.

 

איזו תועלת צומחת למלון מהעסקת אנשים עם מוגבלויות?

 

אין ספק שבהעסקת אנשים עם מוגבלות יש ערך מוסף רב לא רק לאדם עם המוגבלות, אלא לעובדים ולהנהלה כאחד. האינטראקציה בין האדם עם המוגבלות כנותן שירות ובין הלקוחות נותנת רווח עצום לנו כאנשים, ולחברה הישראלית בכלל. אצל העובדים האחרים אנחנו מגלים מסירות ואחריות אחרת. יש להם יותר מוטיבציה וברק אמיתי בעיניים, לממש את מטרות הארגון ולקיים את עבודת הארגון בצורה הטובה והיעילה ביותר.

 

מה היית מייעץ למעסיקים אחרים ששוקלים האם להעסיק אנשים עם מוגבלויות?

 

כדי לקחת חלק אמיתי בחברה ובעולם בו אתה חי, אתה צריך להיות קשוב לכל סוגי האוכלוסייה. כשאתה מעסיק אדם עם מוגבלות שמצליח ליצור אינטראקציה עם אנשים אחרים ולתת להם שירות, ישנה תחושה אמיתית של כל הצדדים שאחד תלוי בשני ואין מי שהוא טוב יותר או פחות.

גם שאר העובדים מרגישים אחריות, לקבל לשורותיהם את האדם עם המוגבלות ולהעביר אליהם תפקידים ומטלות. יש להם תחושת שליחות. העסקת עובדים עם מוגבלות נותנת המון כוח ואנרגיה לארגון ולעובדים כאחד.

תגובות

ספרו לי עוד על היתרונות בהעסקת אנשים עם מוגבלות