דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור ד)
אשנב   אביליקו

מחפש עבודה? ישנן מספר אפשרויות תעסוקה הפתוחות בפניך

 

 

 

תעסוקה כשכיר

 

במידה וכישוריך תואמים את דרישות התפקיד או המשרה המפורסמת על ידי המעסיק, אתה יכול להתמודד כשווה בין שווים על משרה ולהתקבל לעבודה כשכיר, בשכר מלא ועם מלוא הזכויות הנלוות ככל עובד אחר. אי קבלה של עובד עם מוגבלות על בסיס המוגבלות מהווה עבירה על חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות אשר קובע את איסור ההפליה בתעסוקה. על-פי החוק, אסור למעסיק להפלות עובד או דורש עבודה, שנמצא כשיר לתפקיד או למשרה, בכל אחד מהתחומים האלה: קבלה לעבודה - לרבות מבדקי קבלה, תנאי עבודה, קידום בעבודה, הכשרה או השתלמות מקצועית, פיטורין והטבות ותשלומים הניתנים לעובד בקשר לפרישה מעבודה.

 

במידת הצורך אתה והמעסיק תוכלו לעשות שימוש בכלים הבאים:

 

סיוע במימון התאמות

 

אם נדרש להתאים את מקום העבודה לצרכיו של העובד, בשל מוגבלותו, המעסיק יכול לבקש את השתתפות המדינה במימון התאמות אלה.

להרחבה בנושא, תנאי הזכאות וסכומי ההשתתפות, לחץ כאן

 

שכר מינימום מותאם לעובד עם מוגבלות בעל יכולת עבודה מופחתת

 

אדם עם מוגבלות שסבור כי יש לו יכולת עבודה מופחתת, המועסק או מועמד לעבודה בשוק העבודה (ולא במפעל מוגן), יכול לבקש כי ייקבע לו שכר מינימום מופחת, בהתאם ליכולת העבודה שלו. אם העובד לא מעוניין בשכר מותאם, יש לשלם לו שכר מינימום כקבוע בחוק שכר מינימום, התשמ"ז- 1987.

למידע בנושא, טפסי בקשה ופרטי יצירת קשר, לחץ כאן

 

תעסוקה נתמכת

 

תעסוקה נתמכת היא תעסוקה שלא במסגרת מוגנת או מרכז עבודה שיקומי, אשר מתבצעת במקומות עבודה בקהילה, בליווי של גורם שיקומי אשר מקשר בין המועסק למעסיק ועוזר למועסק להשיג ולשמור על מקום העבודה. תעסוקה נתמכת מופעלת על-ידי משרד הבריאות, משרד הרווחה והמוסד לביטוח לאומי. במוסד לביטוח הלאומי עבודה נתמכת היא במסגרת תכנית הנמשכת 18 חודשים. שירותי תעסוקה נתמכת ניתנים על-ידי ספקים של המשרדים ובפיקוח המשרדים. מימון השירות הוא לזכאים ע"י המשרדים אך אפשר גם לרכוש אותו באופן פרטי.

 

תעסוקה נתמכת מיועדת ל:

 

אנשים עם מוגבלויות פיזיות, חושיות התפתחויות או לקויות למידה:

 

על פי חוק שירותי הסעד (1958) ותקנותיו ותקנון תע"ס פרק 5 ו – 6 - אנשים עם מוגבלות פיזית, חושית, התפתחותית או לקויות למידה, המעוניינים להשתלב בתעסוקה נתמכת, יכולים לפנות אל המחלקות לשירותים חברתיים שברשויות המקומיות באזור מגוריהם (המחלקות בתחום האחריות של אגף השיקום שבמשרד הרווחה).

לכתובות וטלפונים של המחלקות לשירותים חברתיים בכל הארץ לחץ כאן

 

אנשים עם מוגבלויות נפשיות:

 

על-פי חוק שיקום נכי נפש בקהילה (2000)  מי שהוכר כבעל נכות עקב מגבלה נפשית של 40% לפחות ומעל גיל 18 וכתוצאה מההפרעה נגרמת לו הגבלה בתפקוד ובהשתלבות בקהילה ומעוניין במערך שירותי השיקום הכוללים תעסוקה נתמכת או מוגנת כדומה יכול לפנות לוועדת שיקום אזורית, הפועלת בלשכת הפסיכיאטר המחוזי באזור מגוריו.

לרשימת טלפונים לחץ כאן

לפרטים אודות הזכאויות והתנאים לכך לחץ כאן

למאגר העמותות העוסקות בתעסוקה נתמכת לחץ כאן

 

נכי צבא הגנה לישראל:

 

נכי צה"ל שנפגעו בזמן ועקב שירותם הצבאי או הביטחוני ותביעתם לזכויות נכה הוכרה על-ידי קצין התגמולים והם מעוניינים לעבוד, יכולים לפנות לגורמים הבאים:

קציני הנפגעים בצה"ל, המשטרה, השב"ס

לשכת השיקום האזורית של אגף השיקום

לפרטים נוספים  לחץ כאן

 

תעסוקה כעצמאי

 

לעבודה כעצמאי יתרונות רבים כגון גמישות בזמני העבודה, אפשרות עבודה מהבית, עבודה בקצב אישי וכו'. יתרונות אלה יכולים לסייע לך להביא לידי מימוש את יכולותייך. מן הצד השני, לתעסוקה כעצמאי יש גם חסרונות, לדוגמה: לא פשוט להקים עסק עצמאי, קיימת תקופת הסתגלות עד לקבלת הכנסה יציבה, מספקת ויציבה ולעיתים יש לסגור את העסק כדי לצמצם הפסדים.  לכן, יש צורך לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות שבהתחלת מהלך זה. במידה והחלטת להקים עסק יש להכין תוכנית עסקית מסודרת ולצאת לדרך. הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, שבמשרד הכלכלה, פועלת לקידום התפתחותם של עסקים קטנים ובינוניים קיימים כמו גם לקידום הקלות שיסייעו בהקמתם של עסקים חדשים.

 

לאתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים לחץ כאן

 

 

תגובות

חיפוש משרה

לעזרה 03-6013222 

הזדמנות חדשה