דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור ד)
אשנב   אביליקו

סיפור ההצלחה של מאיר בעבודה נגישה!

 

מאיר, בן 30 ממרכז הארץ, סיים לימודי הוראה וכבר היה במהלך ההתמחות שלו אך החליט לקחת הפסקה כדי לבחון אפיקים נוספים להגשמה עצמית.
הוא נרשם לאתר עבודה נגישה, נתקל במכרז לתפקיד אדמינסטרטיבי במשרד המשפטים הכולל קבלת קהל, סיוע לפונים ועוד, הגיש מועמדות והתקבל.
לאחר מספר חודשים, כשהסתיימה תקופת המשרה, הפנתה לילך, רכזת הפרט של מת"ל מרכז (כיום "תעסוקה שווה"), את תשומת לבו למכרז ייעודי של משרד התקשורת. העבודה כוללת מענה לפניות מהציבור בנוגע לחוק חופש המידע וכן לרכז פניות של חברות הפקה המבקשות סיוע כספי ממשרד התקשורת לצורך פעילותן. התפקיד דורש אחריות רבה ואיסוף של חומרים רבים.

 

ליווי אישי והפגת חששות

התהליך המכרזי נמשך מספר חודשים, כשכל העת לילך מלווה אותו, מסייעת, מרגיעה ומייעצת: מה כדאי להגיד בראיון העבודה, כיצד להתנסח, איך להתכונן, החל מניסוח קורות חיים ראויים לתפקיד ועד ראיון העבודה.
"בשלב השני, הזימון למרכז ההערכה, עלו הרבה חששות לגבי מרכזי הערכה שידועים כמלחיצים ולא נעימים," מספר מאיר, "אך גם הפעם נכנסה לילך לתמונה והורידה את מפלס הלחץ כשאמרה 'הכי טוב להיות אתה, אמיתי וכן'. המשפט הזה, מעבר לכך שהרגיע אותי, אמור להנחות את כולנו בכל תחומי חיינו".
ממש לפני החגים מאיר קיבל את ההודעה המשמחת שהוא התקבל למשרה, ובימים אלה הוא החל את העבודה החדשה, כעובד מדינה לכל דבר.
גם בשלב שלאחר הזכייה, מאיר חשב לחזור בו ולסרב בשל החששות הרבים, אך מנהלת משאבי אנוש במשרד הציעה לקיים שיחה משולשת עם מנהל המחלקה על מנת לפזר את החשש והתלבטויות. גם כאן מאיר מציין לשבח את לילך שנענתה לבקשתו להגיע עימו לפגישה על מנת לתמוך.

 

האם היו חששות שנבעו מהמוגבלות?

כמובן שהיו, אך המנהלים הבהירו שהמשרד נערך לקליטה של עובד הנמנה על אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות, ובכל מקרה מאיר מבהיר שעניין המוגבלות לא עלה כלל בראיון והוא לרגע לא קיבל את ההרגשה שהוא זוכה ליחס אחר מכל מועמד.
העצה שלו למחפשי העבודה: להיות ממוקדים ולא להתייאש. לפעמים זה לוקח זמן, אבל עם סבלנות וחיפוש ממוקד העבודה תגיע.

תגובות

חיפוש משרה

לעזרה 03-6013222 

הזדמנות חדשה