דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור ד)
אשנב   אביליקו

כללים בסיסיים לראיון עבודה מוצלח

על מנת להגדיל את הסבירות כי ראיון העבודה יעבור בהצלחה, להלן מספר המלצות: 

 


1. יש להגיע למקום הראיון כעשר עד עשרים דקות מוקדם יותר. זה יאפשר לך להגיע נינוח יחסית לראיון ובנוסף זה ישדר למעסיק רצינות ואחריות. מן הצד השני, אין הגיע מוקדם מדי לראיון (חצי שעה או שעה לפני). אם מסיבה כלשהי הנך מאחר, מומלץ להודיע על כך לגורם הרלוונטי ולהתנצל על האיחור מיד עם כניסתך לחברה.


2. להופעתך החיצונית ישנה משמעות רבה. יש להתלבש בצורה מכובדת ומומלץ להתאים את הלבוש ומאפיינים חיצוניים נוספים לאופי החברה ולתפקיד המוצע.

 

3. בחינת התאמתך לתפקיד מתחילה כבר מכניסתך לבניין החברה. התנהג בנימוס עם כל אדם, שכן הוא עשוי להיות המראיין או הבוס הבא שלך, או מישהו שהם סומכים על דעתו.


4. טרם הכניסה לחדר הראיון, יש לכבות את המכשיר הסלולארי שלך.

 
5. בכניסה לראיון, מקובל ללחוץ את ידו של המראיין. לחיצת היד צריכה להיות נחושה, לא חזקה מדי אך גם לא רופפת.


6. במידה ואתה ברמת לחץ שעלולה לפגוע בכושר הריכוז שלך, עשה שימוש בטכניקות המוכרות לך להקלת הלחץ. בנוסף, מומלץ לשתף את המראיין - כאשר תאמר  לו כי אתה מתרגש או לחוץ תרגיש הקלה והמראיין יחוש אמפתיה כלפיך.

 

7. הצגה עצמית נכונה הנה חשובה ביותר - פרט בקצרה את נקודות החוזק והחולשה שלך, את הניסיון המקצועי שלך, את השכלתך, סגנון עבודה שלך, כישוריך ומטרותיך. יש להתכונן לענות בצורה הכנה ביותר האפשרית מבחינתך ולתת דוגמאות על כל נושא שתישאל עליו. בנוסף, אל תתבייש לציין את מעלותיך ולשבח את עצמך, אך בצניעות ולא יתר על המידה.


8. יש לענות לשאלות המראיין בפירוט, אך לא באריכות רבה מדי.


9. יש לשתף את המראיין במידע רלוונטי ולא בפרטים מיותרים.

 

10. במידה וקיימים פערים בהיסטוריה התעסוקתית שלך, הסבר למראיין מדוע. בנוסף, מומלץ לציין כל עבודה התנדבותית או פעילות אחרת שעשית בתקופה זאת. לבסוף, הדגש את מטרות הקריירה שלך בעתיד ואיך המשרה אליה אתה מתראיין משתלבת במסלול הזה.


11. לשפת הגוף ישנה חשיבות רבה בראיון. השתדל לשבת בצורה נינוחה, עם שתי רגליים על הרצפה וידיים מונחות על הגוף או משולבות באופן חלקי. יש להקפיד להסתכל למראיין בעיניים.


12. מומלץ להקפיד על טון דיבור אדיב ונעים.


13. במהלך הראיון, השתדל להדגיש את המשותף בינך ובין המראיין ולהצניע במידת האפשר ניגודים אפשריים.


14. תשובות כנות מציגות אותך בצורה הנכונה והטובה ביותר. הכנות חשובה לשני הצדדים - בסופו של דבר אינך רוצה לעבוד בארגון שאינו מתאים לך.

 

15. אל תאמר ביקורת שלילית על מעסיק קודם.


16. הראה התלהבות ועניין ושדר כי יש לך מוטיבציה רבה למלא את התפקיד על הצד הטוב ביותר.


17. בסוף הראיון, יש להודות למראיין על ההזמנה ועל הזמן שהקדיש לך. במידה והוא לא אמר לך, אפשר לשאול מתי הנך צפוי לקבל תשובה.

 

18. במידה ולא התקבלת, אין זה אומר שבזבזת את זמנך לשווא. כל ראיון הינו התנסות חשובה לעתיד, גם אם לא הניב פירות מידיים. זכור כי הפקת לקחים מכל ראיון תביא לשיפור המיומנות והכישורים שלך בראיונות הבאים, ותשפר את סיכוייך להשגת העבודה הרצויה לך.

תגובות

חיפוש משרה

לעזרה 03-6013222 

הזדמנות חדשה