דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור ד)
אשנב   אביליקו

טיפים לראיון הטלפוני

בזמן הראיון הטלפוני חשוב לשים לב לדברים הבאים:

 

תזמון השיחה: חשוב מאוד כי השיחה תתנהל במקום שקט יחסית ובזמן שבו אתה מרוכז מספיק לקיים את השיחה. במידה והתקשרו אליך בזמן שאתה עושה קניות או משגיח על הילדים, למשל, עדיף לבקש בנימוס מהמראיין את מספר הטלפון ואת המועד המתאים בו ניתן לחזור אליו. דבר זה יאפשר לך לתזמן טוב יותר את השיחה ולהתכונן אליה באופן טוב יותר.

 

אופן התנהלות השיחה: בראיון טלפוני, שבו אין למראיין יכולת לבחון אותך לפי שפת הגוף שלך, לאופן הדיבור יש משקל רב מאוד. לכן, חשוב לענות על השאלות בקול, באופן אדיב ונעים ובשפה נקייה ותקינה (המנע, למשל, משימוש במילות סלנג).

 

מוכנות לשיחה: כאשר המראיין מתקשר אליך ומציין לאיזו חברה הוא שייך, חשוב שתדע באיזו משרה מדובר. כפי שציינו בהמלצות לחיפוש העבודה, ניהול תהליך חיפוש העבודה באופן מאורגן ושיטתי יאפשר לך לדעת בדיוק באיזו חברה ומשרה מדובר. ברגע שתדע את פרטי החברה והמשרה תוכל להתאים את תשובותיך ולהדגיש את מידת ההתאמה שלך לתפקיד.

 

בנוסף, ישנן שאלות שכדאי לך להתכונן אליהן מראש. כך למשל, המראיין יכול לבקש ממך לספר קצת על עצמך, לשאול על הניסיון המקצועי שלך, לבקש לדעת מדוע עזבת את מקום העבודה הקודם שלך. בנוסף, במידה וציינת שיש לך מוגבלות, המראיין עשוי לשאול כיצד זה משפיע על התפקוד שלך בעבודה ולאלו פתרונות אתה זקוק על מנת לבצע את עבודתך בדרך היעילה ביותר. לכן, חשוב שתהיינה לך תשובות מוכנות לשאלות אלה. 

 

איסוף מידע רלוונטי: שיחה מקדימה לראיון העבודה הנה הזדמנות טובה להשיג פרטים נוספים על המשרה. פרטים אלו יכולים לסייע לך בהבנה טובה יותר של המשרה ותנאיה וכן של מידת ההתאמה שלך למשרה או התאמת המשרה לרצונות ולצרכים שלך.

 

גישוש ראשוני לגבי נכונות להתאמות: אם בחרת לחשוף את מוגבלותך בשלב מוקדם, השיחה המקדימה עשויה להוות גם הזדמנות עבורך לברר האם יש לחברה מדיניות ונהלים ברורים ביחס להעסקת אנשים עם מוגבלויות. אם הם אינם מנוסים בכך, מומלץ להעביר מסר מרגיע ולהציע את עזרתך בתהליך איתור וביצוע ההתאמות בהמשך. יש לזכור כי מרכזי התמיכה למעסיקים במשרד הכלכלה עומדים לרשות המעסיקים הזקוקים להכוונה וסיוע בנושא התאמות והנגשות במקום העבודה.

 

כן, אני יכול ורוצה! חשוב להדגיש במהלך השיחה כי אתה מעוניין במשרה, כי יש לך ערך מוסף לתת לארגון וכי תשמח להגיע לראיון העבודה.

תגובות

חיפוש משרה

לעזרה 03-6013222 

הזדמנות חדשה