דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור ד)
אשנב   אביליקו

מיתוסים ועובדות בנוגע להעסקת אנשים עם מוגבלות

מיתוס: קבלת עובדים עם מוגבלות מעלה את תעריפי ביטוח התאונות לעובדים.

עובדה: תעריפי הביטוח מבוססים אך ורק על סיכונים רלוונטיים הקשורים לפעילות הארגון והתאונות שקרו בו בעבר, ואינם קשורים להעסקת עובדים עם מוגבלות. 

 

מיתוס: לעובדים עם מוגבלות שיעור היעדרות גבוה יותר לעומת עובדים בלי מוגבלויות.

עובדה: מחקרים של חברות כגון יצרנית המזון הגדולה דו-פונט מצביעים על כך שעובדים עם מוגבלות אינם נעדרים יותר מעובדים בלי מוגבלות.

 

מיתוס: אנשים עם מוגבלות הם בעלי עוצמה פנימית, אומץ לב ונחישות אם הם מסוגלים להתגבר על מוגבלותם.

עובדה: אנשים עם מוגבלות פשוט ממשיכים לעסוק בפעילויות החיים הרגילות כאשר הם נוסעים לעבודה, הולכים לקניות, משלמים את חשבונותיהם או משתתפים בתחרויות ספורט.

 

מיתוס: אנשים עם מוגבלות זקוקים להגנה מפני כישלון.

עובדה: לאנשים עם מוגבלות זכות להתנסות בכל חוויות החיים לרבות הצלחה וכישלון. על המעסיקים להחיל את אותן ציפיות ודרישות במקום העבודה על כל העובדים.

 

מיתוס: אנשים עם מוגבלות אינם מסוגלים לעמוד בסטנדרטים ביצועיים, ועל כן העסקתם הנה סיכון גרוע.

עובדה: חברת דו-פונט ערכה סקר על 811 עובדים עם מוגבלות וגילתה כי 90% קיבלו דירוג ממוצע או טוב יותר לגבי ביצועי העבודה שלהם לעומת 95% מהעובדים בלי מוגבלות. מחקר דומה של דו-פונט שנערך שכלל 2,745 עובדים עם מוגבלות גילה כי 92% מהעובדים עם מוגבלות קיבלו דירוג ממוצע או טוב יותר לגבי ביצועי העבודה שלהם לעומת 90% מהעובדים בלי מוגבלות.  

 

מיתוס: לאנשים עם מוגבלות יש בעיות להגיע למקום העבודה.

עובדה: אנשים עם מוגבלות מסוגלים להגיע לעבודה בכוחות עצמם על ידי הליכה, הסעה מאורגנת, נהיגה במכונית, תחבורה ציבורית, או מונית. אמצעי התחבורה שלהם לעבודה שונים ומגוונים בדומה לשאר העובדים.

 

מיתוס: אנשים חירשים הם עובדים אידיאליים לסביבות עבודה רועשות.

עובדה: רעשים חזקים עם דפוסי ויבראציות מסוימים עלולים לגרום לנזק נוסף למערכת השמיעה. צריך לקבל אנשים חירשים לכל התפקידים שהם מוכשרים ומיומנים לבצע. אין להפנות אנשים עם מוגבלות להזדמנויות תעסוקה על פי דעות קדומות. 

 

מיתוס: יש צורך בהוצאות ניכרות כדי להתאים את מקום העבודה לאנשים עם מוגבלות.

עובדה: רוב העובדים עם מוגבלות אינם זקוקים להתאמות מיוחדות כלשהן והעלות של ההתאמות לאלו שזקוקים להן הנה מינימאלית או הרבה יותר נמוכה מכפי שמעסיקים רבים מאמינים. מחקרים של ועדת הנשיא של רשת ההתאמות במקומות עבודה הראו כי 15% מההתאמות אינן עולות כלל, 51% עולות בין 1 ל-500 דולר, 12% עולות בין 501 ל-1,000 דולר, ו-22% עולות מעל 1,000 דולר.

תגובות

ספרו לי עוד על היתרונות בהעסקת אנשים עם מוגבלות