דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור ד)
אשנב   אביליקו

מהי התאמה במקום העבודה ומדוע זה צריך לעניין אותך?

מהי התאמה במקום העבודה"? שואלים אנשים עם מוגבלות ומעסיקים רבים.

 

חובת ביצוע התאמות לפי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (1998) מתייחסת להתאמת מקום העבודה לצרכים של העובד עם המוגבלות. התאמה יכולה להיות בכל אחד מאלה – התאמה של הציוד במקום העבודה, דרישות התפקיד, שעות העבודה, מבדקי הקבלה לעבודה, הכשרה והדרכה ונהלי עבודה.

לפי החוק, חל איסור על המעסיק להפלות עובד עם מוגבלות שכשיר לתפקיד ובין היתר, נקבע שאי ביצוע התאמה גם הוא אפליה. עוד קובע החוק כי החובה חלה על המעסיק כל עוד ביצוע ההתאמה אינו מטיל נטל כבד מדי עליו. כדי להתמודד עם שאלת הנטל הכספי הכבד שעלול להיות להתאמות, נקבעו תקנות שמסדירות את השתתפות המדינה במימון התאמות אלו.

 

להלן דוגמאות להתאמות במקום העבודה לפי חלוקה לאוכלוסיית הזכאים:

א. התאמות משותפות לכלל סוגי המוגבלות: הסברה ויצירת אקלים ארגוני משלב, הדרכה ראשונית והספקת מידע למעסיק, עיצוב סביבת עבודה מותאמת לעובד הספציפי בתפקידו, ליווי וייעוץ למועסק ולמעסיק, עקביות ובהירות המסרים, היעדים, המשוב ודרכי הפעולה.


ב. לעובדים עם מוגבלות נפשית: גמישות בשעות העבודה, גמישות בהפסקות, גמישות בהיקף משרה, אפשרות לעבודה זמנית מהבית.


ג. לעובדים עם מוגבלויות קוגניטיביות, כולל ליקויי למידה: גמישות בהפסקות, הארכת זמן תגובה, חלוקת משנה של המשימות, טכנולוגיות מיחשוביות, הקראה ושכתוב במקרים מתאימים.


ד. לעובדים עם מוגבלות שכלית: פשטות ההסברים, הארכת זמן תגובה, חלוקת משנה של משימות, עידוד והמחשה.


ה. לעובדים עם מוגבלות בניידות: חנייה ייעודית, דרך נגישה מהחנייה/ תחנה/הסעה למקום העבודה. נגישות המרחב הפיזי אל מקום העבודה ובתוכו מבחינת רוחב פרוזדורים, פתחים ומעברים כולל: חדר ישיבות, מזכירות, מנהל ואנשים שיש עמם קשר עבודה, התאמת הריהוט, התאמת שירותים, מעלית נגישה, טכנולוגיות מסייעות.


ו. לעובדים עם מוגבלות בראייה: גישה לאורך התוואי מאמצעי התחבורה ועד למקום העבודה ובתוכו, הרחקת מפגעים ניידים ונייחים, שילוט מותאם, מעלית עם כתב מובלט/ברייל ומערכת כריזה, תאורה מתאימה, מאחזי יד במדרגות, ציוד מחשב מיוחד, ציוד מיוחד שאינו מחשבי, סיוע בהקראה או כתיבת חומר, סידור החדר והשולחן בצורה נוחה, מקום לכלב נחייה.


ז. לעובדים עם מוגבלות בשמיעה: התאמה אקוסטית, מערכות הגברה כלליות ואישיות, אמצעי תקשורת, כגון פקס/SMS, תמלול שפת סימנים.

 

 

ככל שהתאמה זו או אחרת כרוכה בעלויות כספיות נוספות למעסיק, הוא רשאי לפנות למטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד הכלכלה ולבקש את השתתפות המדינה במימון ההתאמות. במידה ואתה מרגיש שאתה זקוק להתאמות אשר יסייעו לך לבצע את תפקידך באופן יעיל, אתה מוזמן לפנות למעסיק ולספר לו על האפשרות של מתן התאמות לעובד. לפרטים נוספים אתה מוזמן לפנות אלינו ונשמח לסייע בתהליך.

 

תגובות

חיפוש משרה

לעזרה 03-6013222 

הזדמנות חדשה